جزایر قناری (اسپانیا)

spain

سفر به جزایر قناری Canary Islands

جزایر قناری در کشور ماتادورها (اسپانیا) قرار دارد؛ جزایر قناری از هفت جزیره تشکیل شده که این هفت جزیره در اقیانوس اطلس، نزدیک به ساحل مراکش قرار دارد و یکی از ۱۷ منطقه‌یخودمختار اسپانیا است؛ هرچند مراکش هم روی آن حس مالکیت دارد.

درختان سرسبز و بلند، دریا و سواحل سفید و طوطی‌های رنگارنگ، همچنین آتشفشان‌های بزرگ و فعال، مناطق باستان‌شناسی ماقبل تاریخ، جنگل‌های انبوه کاج، خلیج‌های کوچک ماسه‌ای و تپه‌های شنی حیرت‌انگیز از دیدنی‌های جزایر قناری است.

هم کوچه‌های سنگ‌فرش برای پیاده‌روی دارد، هم آب‌درمانی در آب‌های آتشفشانی «ال‌تیده» و هم کوهنوردی در پارک «گاراخونای». علاوه بر این تفریحات، هم در شهر «لاس‌پالماس» و هم در «سانتاکروز»، اقیانوس آتلانتیک برای همه جور ورزش آبی در اختیار شماست.

همانطور که از نام این جزایر پیداست؛ قناری، پرنده بومی این منطقه است.

ریشه کلمه قناری یا کاناری از کلمه لاتین سگ گرفته شده و «گراند کاناریا» که سومین جزیره بزرگ در بین جزایر قناری است، سرزمین سگ‌های بزرگ معنی می‌شود و نام منطقه که از Insularia Canaria گرفته شده به معنی «جزیره‌ی سگ‌ها» است. این نام را رومیان به خاطر سگ‌های وحشی پراکنده در این جزایر، روی آنها گذاشته اند.

بسیاری از مسیحیان این جزایر، در درجه‌یاول کاتولیک هستند. کاتولیک، از زمان فتح مجمع الجزایر قناری دین اکثریت مردم بوده است.کندلاریا مرکز زیارتی کاتولیک در این مجمع‌الجزایر است؛ در این مکان کلیسای ویرجین قرار دارد که مکان بسیار مقدسی در جزایر قناری است.

نام هفت جزیره این مجمع‌الجزایر و مراکز آنها:

تنریف (مرکز سانتا کروس د تنریفه)

گرند کاناریا (مرکز لاس‌پالماس گرن کاناریا)

لانزاروته (مرکز آرسیفه)

لاپالما (مرکز سانتا کروز لاپالما)

لا گومرا (مرکز سان سباستیان لا گومرا)

ال هیرو (مرکز والورده)

فوئرته‌ونتورا (مرکز پوئرتو دل روساریو)

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر از وب‌سایت رسمی شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی درخشان و مطلب ویزای شینگن و ویزای شینگن اسپانیا | ویزای اسپانیا بازدید فرمایید.

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی اسکای لاین می باشد.

هرگونه کپی برداری بدون درج منبع غیر مجاز خواهد بود