فستیوال های مشهور در اسپانیا

فستیوالهای جذاب اسپانیا
در دنیا همه ساله فستیوال ها و جشن های بسیار زیبایی برگزار می شود که از ریشه و فرهنگ آن جامعه نشات می گیرد. یکی از کشورهای بزرگ در برگزاری جشن ها و فستیوال ها در دنیا کشور اسپانیا است. این کشور همه ساله از این طریق، گردشگران و مسافران بسیاری را جذب می نماید.
می توان گفت اسپانیا سرزمین جشنواره ها است و جشنواره های این کشور از باشکوه ترین جشنواره های دنیا به حساب می آید. در هر فصل از سال به هر جای این کشور سفر کنید، احتمالا جشنواره ای در جریان است. هر بخش از اسپانیا جشنواره خاص خود را دارد ولی برخی جشنواره ها سراسری هستند و در همه جای اسپانیا جشن گرفته می شوند.

 

جشن گوجه فرنگی Tomatina Tomato Fight
توماتینا جشنواره‌ ایست که بیش از هفتاد سال (از دهه ۱۹۴۰ میلادی) است که در آخرین چهارشنبه ماه اگوست در شهر بونیول در نزدیکی شهر والنسیا اسپانیا برگزار می‌شود و یکی از جشن‌های معروف جهان است که طرفداران زیادی در دنیا دارد. حدود ۳۰۰۰ نفر از اقصی نقاط جهان در این جشنواره گرد هم آمده تا صد تن گوجه فرنگی را در یک جنگ خیابانی به سوی هم پرتاب کنند.
در جشن گوجه‌فرنگی که تقریبا یک ساعت طول می کشد، خانم ها باید لباس روشن و آقایان شلوارک بپوشند و در پایان جشنواره نیز با آب فشار قوی سرتاپای همه شرکت‌کنندگان تمیز می شود.

 

skylinevisa spain

skylinevisa spain

فستیوال برج انسانی
یکی از قدیمی ترین و جالب ترین مراسم کشور اسپانیا، جشن ساخت برج های انسانی است. بلندترین و قوی ترین افراد، هر دو سال یکبار در تاراگونا جمع می شوند و بلندترین برج انسانی را می سازند.

جشنواره هرم انسانی اسپانیا در فرهنگ کهن مردم منطقه کاتالونیای اسپانیا ریشه دارد. این رقابت هیجان‌انگیز بیش از 200 سال است که هزاران نفر را به سوی شهر تاراگونا اسپانیا می کشاند. این جشنواره هر دو سال یک‌بار برگزار می شود. چندین تیم 10 تا 50 نفره سعی می کنند بلندترین و پیچیده ترین برج انسانی را بسازند و همه تماشاچیان منتظرند تا ببینند کدام تیم بلندترین قلعه انسانی را خواهد ساخت. در نهایت نیز تیم برنده در این رقابت صاحب جایزه نهایی خواهد شد.

 

skylinevisa spain 01

 

آتش بازی سنت جان Bonfires of Saint John

اسپانیا هر سال از تاریخ 19 تا 23 ژوئن (تیرماه) میزبان بزرگ‌ترین جشن آتش‌بازی اسپانیا به نام سنت جان است. این جشن مهیج در سراسر اروپا برگزار می شود ولی در منطقه کاتالان و شهر والنسیا اسپانیا حال و هوای ویژه ای دارد، زیرا با روز بزرگداشت «قوم کاتالان» نیز هم‌زمان است. مردم با درست کردن شعله های بزرگ آتش و پریدن از آنها این سنت را جشن می گیرند که تا صبح ادامه دارد. میهمانی های ساحلی و رقص اسپانیایی، نوشیدنی ها و غذاهای خوشمزه اسپانیایی هم جزء جدا نشدنی این مراسم است.

skylinevisa spain 03

 

روز سنت خوردی

این جشن در روز 23 آوریل برگزار می‌شود و برای اسپانیایی‌ها مثل جشن ولنتاین است. همه‌ی مردم در خیابان‌ها به هم گل رز و کتاب هدیه می‌دهند؛ البته بیشتر معمول است که آقایان گل هدیه می دهند و خانم‌ها کتاب. قبل از رسیدن این جشن که یکی از محبوب‌ترین جشن‌های سرزمین کاتالونیاست، ناشران کتاب‌های تازه چاپ می‌کنند و خیابان لارامبلا پر از دکه‌های چوبی گل‌فروشی می‌شود.

skylinevisa spain 04

 

فستیوال مرسه la merce
تابستان در بارسلونا حیرت انگیز است. اگر آخرین هفته تابستان، نزدیک به پاییز را آنجا بمانید، به فستیوال مرسه بارسلونا دعوت خواهید شد. بزرگترین جشنواره‌ شهر، هر سال حوالی بیست و چهارم سپتامبر و طی چهار روز شلوغ و پرهیاهو برگزار می‌شود. در این چهار روز، شهر شبیه یک جشن خیابانی تمام‌نشدنی می‌شود؛ از کنسرت‌های رایگان گرفته تا رقص‌های دسته‌جمعی و آتش‌بازی‌های هیجان‌انگیز و مراسم جورواجور دیگر که در خیابان‌ها، میدان‌ها، موزه‌ها و پارک‌ها به پا می‌شوند. اما جالب‌ترین و پرطرفدارترین برنامه‌ی این جشن، نمایشی‌ست که خود کاتالونیایی‌ها، قلعه‌سازها صدایش می‌کنند؛ آکروبات‌هایی که روی شانه‌های هم می‌ایستند و برجی از انسان می‌سازند.

skylinevisa spain 05

 

روز ملی کاتالونیا
یازده سپتامبر، به خاطر سقوط بارسلونا در سال ١٧١٤، روز ملی کاتالونیا نام گرفته و یک تعطیلی عمومی همراه با کارناوال‌های خیابانی است.

skylinevisa spain 06

 

جشن بز اندازی Goat Throwing Festival
در چهارمین یکشنبه ماه ژانویه هر سال فستیوال بز اندازی در استان زامورا اسپانیا برگزار می شود. این جشنواره سنتی در افسانه های محلی اسپانیا ریشه دارد.
در این مراسم گروهی از مردان جوان یک بز را از بالای کلیسا به پایین پرتاب می کنند و جمعیت در پایین با یک پارچه آماده گرفتن بز هستند. گروه های حمایت از حقوق حیوانات از سال 2002 برگزاری این جشنواره را ممنوع کرده‌اند اما هنوز هم در مناطق محلی برگزار می گردد.

کارناوال اسپانیا
کارناوال چند روزه رقص و موسیقی اسپانیا که از اعیاد مسیحیان است در ماه فوریه هر سال در بسیاری از شهرهای اسپانیا مثل مادرید، بارسلونا و ... برگزار می شود.
از نظر گردشگران این کارناوال جالب که با رقص و موسیقی سنتی اسپانیایی آمیخته شده، به جذابیت کارناوال ریودوژانیرو میرسد.

skylinevisa spain 07

جهت کسب اطلاعات بیشتر از وب‌سایت رسمی شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی درخشان و مطلب ویزای شینگن و ویزای شینگن اسپانیا | ویزای اسپانیا بازدید فرمایید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی اسکای لاین می باشد.

هرگونه کپی برداری بدون درج منبع غیر مجاز خواهد بود