وقت فوری سفارت امریکا

وقت فوری سفارت امریکا به چه صورت می باشد :

 

به علت عدم  روابط کنسولی بین کشور ما و آمریکا و نداشتن  روابط  دیپلماتیک ، متقاضیانی که قصد سفر به این کشور را دارند می بایست به یکی از کشور های دیگر که از جانب کشور آمریکا اعلام می شود جهت دریافت وقت فوری سفارت امریکا و ویزا اقدام نمایند. متقاضیان دریافت ویزای آمریکا می توانند وقت فوری سفارت امریکا را از دبی ، ترکیه و ارمنستان دریافت کنند .

لازم به ذکر است که امکان مراجعه به همه ی سفارتخانه های آمریکا وجود دارد ، اما ممکن است با مراجعه به کنسولگری های متفرقه با این گفته  مواجه شوند که شما باید باردیگر مدارک خود را به یکی از کنسولگری های ویژه ایرانیان ارائه دهید، چراکه کنسولگری  های مختص ایرانیان با مدارک متقضایان ایرانی و زبان فارسی آشنایی کامل دارند. بنابراین هرچند که امکان مراجعه ایرانیان به سایر کنسولگری ها وجود دارد؛ بهتر است متقاضیان از یکی از این سه کنسولگری اقدام نمایند تا با مشکلات احتمالی مواجه نشوند.

وقت فوری سفارت امریکا

هموطنان عزیزی که مایل هستید به کشور آمریکا سفر کنید اولین قدم گرفتن وقت سفارت آمریکا به منظوراخذ ویزا می باشد. پس از گرفتن وقت، متقاضی باید در تاریخ معین برای مصاحبه ی حضوری و انگشت نگاری همراه با مدارک مورد نیاز به یکی از سفارتخانه های آمریکا در کشورهای دبی ، ارمنستان و یا ترکیه مراجعه کند. توجه داشته باشید که فرایند گرفتن وقت ممکن است بین 1 الی 2 ماه به طول بینجامد بنابراین اگر قصد سفر به این کشور را دارید بهتر است سریعتر اقدام کنید .

لازم به ذکر است که گروه اسکای لاین در زمینه گرفتن وقت از سفارتهای آمریکا دارای تخصص ویژه می باشد برای ما محدودیت در تعداد نفرات وجود ندارد و جواب وقت را معمولا بین 1 تا 30 روز به متقاضیان محترم اعلام می نماییم.

 

فرایند اخذ وقت فوری سفارت امریکا :

به این منظور می توانید با کارشناسان متخصص اسکای لاین تماس بگیرید و گرفتن وقت از سفارتخانه را به ما بسپارید و را تکمیل کرده اید بارکد نهایی را به متخصصین ما ارائه دهید. DS-160 و یا اگر فرم

نکات مهم اخذ وقت سفارت امریکا :

  • شرکت اسکای لاین جهت اخد وقت سفارت توریستی از شهر دوبی و ویزای دانشجویی را از هر سه سفارت واقع در آنکارا ، ایروان و دوبی اقدام می نماید .
  • اکثر آژانس ها در گرفتن وقت برای بیش از یک نفر به مشکل برمی خورند ، گروه اسکای لاین در این خصوص مشکلی نداشته و گرفتن وقت برای چند نفر هم امکان پذیر می باشد .
  • اسکای لاین در اکثر موارد 2 روز پس از درخواست متقاضی وقت مصاحبه را از سفارت آمریکا می گیرد ، اما این زمان ثابت نیست و ممکن است از 1 هفته تا یک ماه هم طول بکشد.
  • سفارت امریکا برای درخواست کنندگان روادید دانشجویی نوبتی سریعتر از نوبت های معمول در نظر گرفته و متقاضیان روادید دانشجویی با مشکل دیری نوبت ها مواجه نیستند.

مراجعه به سفارت ، مصاحبه و تحویل مدارک :

پس از تعیین وقت فوری سفارت امریکا ، مصاحبه متقاضیان ویزا در تاریخ و وقت معین باید به آدرس سفارتخانه برای تحویل مدارک مورد نیاز و انجام مصاحبه با افسر مربوطه مراجعه کنند . توجه داشته باشید که مصاحبه ی شما با افسرو ارائه ی مدارک مورد نیاز سرنوشت ساز است . افسر با توجه به روند مصاحبه و مدارک ارائه شده توسط متقاضی تعیین می کند که شخص واجد شرایط برای اخذ ویزا هست یا خیر! بنابراین با رعایت برخی اصول و نکات می توانید شانس دریافت ویزای خود را بالا ببرید..

روز مصاحبه :


متقاضی باید در وقت و روز تعیین شده برای مصاحبه در کنسولگری ایالات متحده حاضر باشد .

متقاضیان مجاز نیستند با همراه داشتن وسایلی از جمله تلفن های همراه، وارد کنسولگری شوند. به منظور تکمیل هرچه سریع تر مراحل بازرسی های امنیتی کنسولگری، از همراه داشتن هرگونه کیف بزرگ، تلفن همراه، رایانه، یا دیگر وسایل الکترونیکی هنگام ورود به کنسولگری در روز مصاحبه خود خودداری نمائید . این وسایل را در هنگام خروج از منزل یا خودرو همراه خود نیاورید .

در هنگام ورود ، مدارک شما پس از بررسی، وارد سیستم کامپیوتری می شود. به شما شماره نوبت داده می شود و پس از انجام انگشت نگاری از شما خواسته می شود که در اتاق انتظار بیشیند  و منتظر بمانید.

زمان رسیدگی درخواست های مختلف متفاوت است، بنابراین، شماره ها به ترتیب عددی اعلام نمی شوند
پس از آنکه شماره شما اعلام شد، یک مسئول کنسولی در مورد سفر مورد نظرتان با شما صحبت خواهد کرد و هرگونه مدارک بیشتری مورد نیاز او است مورد بررسی قرار خواهد داد. مصاحبه معمولا 5 دقیقه طول می کشد .

معمولا زمان مصاحبه به ترتیب ورود متقاضی به سفارتخانه انجام می شود اما در برخی موارد ممکن است نوبت ها رعایت نشود. در اکثر موارد، کامل و دقیق بودن مدارک موجب کاهش زمان انتظار می گردد.

ممکن است پرونده ویزا مورد نظر، نیاز به بررسی های اداری بیشتر داشته باشد ، در این صورت افسر پرونده این مورد را به اطلاع متقاضی می رساند و معمولا شماره پرونده مربوطه را برای اطلاع از وضعیت ویزا، در اختیاروی قرارمی دهد

به طور کلی تشخیص دادن صلاحیت شما برای دریافت ویزا به عهده ی افسر سفارتخانه می باشد
پس از تایید شدن ویزا، کنسولگری به متقاضی اطلاع می دهد که کی و کجا پاسپورت خود را جهت صدور ویزا تحویل دهد. معمولا در این مرحله نیازی به مراجعه حضوری متقاضی نیست.

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ وقت فوری سفارت امریکا :

مدارک مورد نیاز عبارتند از :چک لیست مدارک ، مدارک مالی ، کارت پایان خدمت و ..

مسئله ی مهم ارائه دادن مدارک و دلایل قابل قبول برای اثبات برگشت شماست . بنابراین دلایل و مدارک منطقی و قانع کننده ای ارائه دهید تا به طور قطعی افسر را از برگشت خود مطمئن کنید

ارائه دادن مدارک معتبر به افسر که نشان دهد شما توانایی پرداخت هزینه های سفر را دارید ، هدف سفر و محل اقامت را توضیح دهید و ...

متقاضیان محترم بهتر است قبل از مراجعه به سفارت حتما با کارشناسان حرفه ای و با تجربه مشورت کنید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید تا احتمال ریجکت شدن ویزا را به حداقل برسانید.

دریافت برگه ی زرد ، صورتی و یا سفید به چه معناست ؟

پس از انجام مصاحبه 3 حالت ممکن است برای شما پیش آید .

حالت اول:

در همان روز مصاحبه افسر پرونده به شما اعلام می کند که با درخواست شما موافقت شده وبه شما یک برگۀ صورتی می دهند که این بدان معناست که شما پس از بازگشت به ایران در اسرع وقت میتوانید پاسپورت خود را به دبی بفرستید تا ویزای شما به پاسپورت الصاق می شود

حالت دوم:

افسر پرونده به شما اعلام می کند که درخواست شما نیاز به بررسی بیشتر دارد که به این حالت FBI Check گفته می شود،در این حالت افسر پرونده به شما یه برگۀ زرد تحویل می دهد که بروی آن شماره پروندۀشما نوشته شده است و شما با آن می توانید از آماده شدن جواب ویزای خود مطلع شوید.

این حالت معمولا بین 2 هفته تا 3 ماه طول میکشد تا تصمیم گیری در مورد جواب ویزای شما صادر شود.معمولاً اکثر افرادی که برگۀ زرد دریافت می کنند با درخواست ویزایشان موافقت می شود.

حالت سوم:

افسر پرونده به شما اعلام می کند که با درخواست شما موافقت نشده و علت آن را هم به شما اعلام خواهد کرد، در صورت پیگیری از علت مردودی جواب ویزا، شما دوباره می توانید برای اخذ ویزا اقدام نمایید.

 

سایت سفارت آمریکا :

 

 سایت سفارتخانه مجازی آمریکا در ایران https://ir.usembassy.gov/fa/visas-fa/


   جهت کسب اطلاعات بیشتر از وب‌سایت رسمی آژانس ساحل شنی درخشان بازدید فرمایید.

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با مشاوران اسکای لاین از طریق شماره تلفن های 57938-021 تماس حاصل فرمایید.

جهت اخذ وقت سفارت و یا پیکاپ پاسپورت با مشاوران ما تماس بگیرید.


لینک های کمکی :

 پیکاپ پاسپورت سفارت کانادا از آنکارا                                                  پیکاپ پاسپورت سفارت کانادا از استانبول

 پیکاپ پاسپورت سفارت کانادا از ابوظبی                                                ثبت نام ویزای کانادا در آنکارا / استانبول

 درخواست های کاغذی / آنلاین سفارت کانادا                                       سؤالات متداول سفارت کانادا

پیکاپ ویزای آمریکا                                                                           برگۀ زرد / صورتی سفارت آمریکا

انواع ویزای امریکا                                                                            سؤالات متداول سفارت آمریکا


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی اسکای لاین می باشد.

هرگونه کپی برداری بدون درج منبع غیر مجاز خواهد بود